Listing ref: is2062-e250a-plate-12mm-mex917
| Grade | IS2062 E250A |
|---|---|
| Standard | IS2062:2011 |
| Form | Plate |
| Quantity | 3.800 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | As Rolled |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Thickness | 12 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |