Listing ref: sae8620-flat-bar-30mm-mex1483
| Grade | SAE8620 |
|---|---|
| Standard | SAE/AISI |
| Form | Flat Bar |
| Quantity | 1.800 MT |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Partial Qty | Acceptable |
| Thickness | 30 mm |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Length | 3,100 mm |