Listing ref: ss316-plate-10mm-mex1012
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI/IS6527 |
| Form | Plate |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Pickled |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |