RFQ ref: 42crmo4-flat-bar-40mm-rfq1107 · Steel · Entry open
| Grade | 42CrMo4 |
|---|---|
| Standard | EN10083 |
| Form | Flat Bar |
| Quantity Required | 4.000 MT |
| Partial Qty | Acceptable |
| Surface | Black (Hot Rolled) |
| Processing | Normalised |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 29 Apr 2026, 12:09 |
| Thickness | 40 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Length | 3,000 mm |