RFQ ref: ss316-plate-10mm-rfq1087 · Steel · Entry open
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI/IS6527 |
| Form | Plate |
| Quantity Required | 5.000 MT |
| Surface | Pickled |
| Processing | Annealed |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 29 Apr 2026, 12:08 |
| Thickness | 10 mm |
|---|---|
| Width | 1,500 mm |
| Length | 3,000 mm |