RFQ ref: ss316-sheet-3mm-rfq1046 · Steel · Entry open
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI/IS6527 |
| Form | Sheet |
| Quantity Required | 4.000 MT |
| Surface | Pickled |
| Processing | Annealed |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 29 Apr 2026, 12:05 |
| Thickness | 3 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,500 mm |