RFQ ref: ss316-sheet-3mm-rfq3397 · Steel · Entry open
| Grade | SS316 |
|---|---|
| Standard | AISI |
| Form | Sheet |
| Quantity Required | 3.800 MT |
| Partial Qty | Acceptable |
| Surface | Pickled |
| Processing | Normalised |
| Payment Terms | 100% Advance before dispatch |
| Max Participants | 5 sellers |
| Participants | 0 registered · 5 slots left |
| Period 1 Closes | 03 May 2026, 07:43 |
| Thickness | 3 mm |
|---|---|
| Width | 1,250 mm |
| Length | 2,500 mm |