Listing ref: en1a-leaded-round-bar-30mm-mex1009
| Grade | EN1A Leaded |
|---|---|
| Standard | BS970:1955 |
| Form | Round Bar |
| Quantity | 1.500 MT |
| Surface | Bright Drawn |
| Processing | Annealed |
| Documentation | Fully certified |
| Payment Terms | 100% against dispatch documents |
| Partial Qty | Acceptable |
| Diameter | 30 mm |
|---|---|
| Length | 3,000 mm |